Úradné hodiny

 

Obecný úrad Voderady

 

 Pondelok   09:00 - 17:00  

 Utorok         nestránkový deň

 Streda         07:30- 17:00           

 Štvrtok        07:30 - 12:00

 Piatok         07:30 - 14:00

 

12:00 - 12:30 PRESTÁVKA NA OBED                  

 

viac informácií tu: 

IOMO

Aktuálne počasie

dnes, streda 23. 6. 2021
jasná obloha 30 °C 20 °C
štvrtok 24. 6. slabý dážď 31/20 °C
piatok 25. 6. takmer jasno 27/19 °C
sobota 26. 6. slabý dážď 25/15 °C

Súvisiace stránky

tu:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

Obsah

Deň Matiek

Typ: ostatné
Deň Matiek  1Príhovor starostky Obce Voderady

Drahé mamy, mamky, mamičky!

Dnešná sviatočná májová nedeľa patrí Vám - všetkým mamám, či starým mamám.

„Matka: najkrajšie slovo na perách ľudstva.“  hovorí citát klasika.

Snáď niet človeka, ktorý by toto milé slovo nepoznal alebo nevyslovil. Mama je človek, ktorý nás nikdy neopustí, aj keď nás už nedrží za ruku a nevedie nás životom. Mama je človek, ktorý sa nám natrvalo zapíše do našich sŕdc, či spomienok.  Mama je človek, s ktorým sme spojení neviditeľným a nezničiteľným putom. Mama je jedno z prvých slov, ktoré vyslovíme, a ktoré všade na Zemi má ten istý význam. Mama je tá, ktorá nám dala život, a ktorej sme venovali  prvý pohľad. Byť mamou je poslanie na celý život.  Mama je pestrá paleta pocitov, zážitkov, intuície, skúseností, očakávaní, či prekvapení.. Je často nenápadná, no najdôležitejšia osoba v našom živote. Jej náruč je vždy pripravená pritúliť, objať, dať pocit istoty a pokoja. Jej ruky dokážu pohladiť, zodvihnúť, pomôcť. Jej ústa sú pripravené na úsmev, radu, pokarhanie, či povzbudenie. To je mama.

Najväčším šťastím každej mamy je, ak môže byť súčasťou života svojich detí, bez ohľadu na to v akom veku sú. Aj keď len z diaľky je jej dopriate pozorovať a chrániť svoje „poklady“, je šťastná. S radosťou v srdci prežíva každý úspech, či spokojnosť svojich detí. So smútkom v očiach hľadí, ak trápenie sužuje jej dcéru, či syna. Len „Ona“ chápe, že byť mamou je neustály strach aj nekonečná čistá láska.

A za toto všetko, milé mamy, máme dnes príležitosť vyjadriť Vám vďaku a obdiv za všetku lásku, nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť. Za všetok čas strávený s deťmi a pre deti, za každú prebdenú noc, za každý bozk, pochopenie, či odpustenie, za radosť v dobrých, a podporu v zlých časoch.

Milé naše mamy, staré mamy, či krstné mamy!

Zo srdca Vám želám nekonečnú radosť z Vašich detí a vnúčat. Prajem si, aby každej mame bola prejavená vďaka, úcta nielen v tento deň, ale počas celého života. Venujme preto všetkým mamám čas, ktorý je pre ne vzácny, vrúcne objatie, pohladenie, vďaku, či milé slovo kým ich máme pri sebe, a ak už to nie je možné, venujme svojim mamám milú spomienku, či modlitbu. Každá mama si to zaslúži!

Krásny deň Matiek Vám želám!

 

                                                                                             Anita Gajarská

                                                                                              starostka obce      

 


Vytvorené: 6. 5. 2021
Posledná aktualizácia: 6. 5. 2021 09:13
Autor: