Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Úradné hodiny

Obecný úrad vo Voderadoch je aktuálne pre verejnosť ZATVORENÝ. V prípade neodkladných úradných záležitostí kontaktujte pracovníkov OÚ telefonicky prípadne e-mailom.
Pondelok:  
Utorok:    
Streda:  
Štvrtok:   
Piatok:   
   
 

podatelna@voderady.sk

tel.: 033/5910040

                5910041- 42,43,48,49

 

IOMO

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 26. 10. 2020
zamračené 17 °C 11 °C
utorok 27. 10. oblačno 17/10 °C
streda 28. 10. takmer jasno 16/9 °C
štvrtok 29. 10. zamračené 17/9 °C

Súvisiace stránky

tu:

Jazykový preklad stránky

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť web stránky

Návštevnosť:

ON LINE: 6
DNES: 468
TÝŽDEŇ: 468
CELKOM: 687438

Obsah

Správy

prvá prechádzajúci
z 30
posledná

Jeseň

Materská škola Voderady - zmena termínu jesenných prázdnin !

Materská škola bude zatvorená v čase jesenných prázdnin od 30.10 2020 ( piatok) do 2.11.2020 (pondelok). Nástup po prázdninách je 3.11.2020.

celý text

ostatné | 26. 10. 2020 | Autor:
Oznam

Dôležitý oznam

Vážení občania,
vzhľadom k súčasnej situácii, kedy je stanovený zákaz vychádzania Vás týmto upozorňujeme, že až do odvolania bude uzatvorené detské ihrisko, multifunkčné ihrisko, zberný dvor, obecná knižnica a Obecný úrad. Neodkladné úradné záležitosti si prosím vopred dohodnite telefonicky, prípadne emailom.
Ďakujeme za porozumenie.
celý text

ostatné | 26. 10. 2020 | Autor:
Zmena

Obecný úrad vo Voderadoch je pre verejnosť z dôvodu zamedzenia šíreniu Covid 19 otvorený v obmedzenom režime

Pondelok 09:00 hod. - 12:00 hod.
Utorok nestránkový deň
Streda 13:00 hod. - 17:00 hod.
Štvrtok 08:00 hod. - 11:00 hod.
Piatok 08:00 hod. - 11:00 hod.
celý text

ostatné | 23. 10. 2020 | Autor:
Dobrovoľníci

Hľadáme dobrovoľníkov

Vážení občania,
Obec Voderady k celoplošnému testovaniu, ktoré sa uskutoční v dňoch 30. - 31. októbra 2020 a 1.novembra 2020 t.j. (piatok, sobota, nedeľa) a následne k opätovnému pretestovaniu obyvateľstva v dňoch 6. až 8. novembra 2020 t.j. (piatok, sobota, nedeľa) hľadá dobrovoľníkov na pomocné práce pri testovaní obyvateľstva v našej obci. Dobrovoľníci sa môžu prihlásiť telefonicky, prípadne emailom u starostky Obec Voderady.
celý text

ostatné | 23. 10. 2020 | Autor:
POZOR

Materská škola zatvorená aj v pondelok - 26.10.2020 !

Z dôvodu odstávky vody bude Materská škola dňa 26.10.2020 ( pondelok) ZATVORENÁ. celý text

ostatné | 22. 10. 2020 | Autor:
Odstávka vody

Dôležitá informácia ! Odstávka vody vo Voderadoch dňa 26.10.2020

Spoločnosť MAVOS s.r.o., oznamuje občanom, že dňa 26.10.2020 v čase od 7:00hod do 16:00hod bude odstávka pitnej vody z dôvodu plánovanej rekonštrukcie verejného vodovodu.

Pre zložitosť technického riešenia čas ukončenia odstávky  pitnej vody je orientačný a môže byť priebežne aktualizovaný.

Počas napúšťania vodovodu a uvádzania do opätovnej prevádzky môže dôjsť ku dočasnému zakaleniu vody. Po ukončení odstávky vykonávajú pracovníci vodárenskej spoločnosti, preplach potrubí verejného vodovodu. Aj napriek vykonaným preplachom sa môže stať, že časť zakalenej vody sa dostane do verejného vodovodu.

V prípade zákalu, pred použitím na pitné a hygienické účely, je potrebné túto vodu z batérie vypustiť. Preto odporúčame sa predzásobiť pitnou vodou a nepoužívať elektrické spotrebiče  ako sú umývačky a práčky.

Za znížený komfort bývania, spôsobený prerušením dodávky pitnej vody sa ospravedlňujeme.

MAVOS s.r.o. celý text

ostatné | 22. 10. 2020 | Autor:
jesen

Mesiac úcty k starším - Príhovor starostky Obce Voderady

Milí naši seniori,
Október je mesiac, počas ktorého si pripomíname, že medzi nami žijú mnohokrát nenápadní, no o to vzácnejší ľudia, ktorí si zaslúžia našu pozornosť a úctu. Ste to Vy, naši najstarší, naše babičky, babky, starké, ale aj naši deduškovia, dedkovia či starkí. Tak ako je v roku Október mesiacom jesene, tak starnutie je symbolicky jeseňou života. Aj keď by sme si mohli myslieť, že jeseň je hmlistá, ponurá a smutná, nie je to celkom tak. Aj dnešný deň nám ukazuje, aká jeseň môže byť - plná krásnych žiarivých farieb, zrelosti a prípravy prírody na zaslúžený odpočinok. A človek je súčasťou tohto kolobehu života.
V dnešnej uponáhľanej dobe máme pre seniorov akosi málo času, pozornosti, či možností pomôcť. Často sa vytráca úcta k šedinám. Je to však správne? Ak nám bude dopriate, raz aj my možno budeme v ich koži. Bude nám po vôli, ak pocítime, že sme niekomu na smiech alebo sme mu ľahostajní? Snažíme sa vyhovoriť na dnešnú dobu, ale nie je to o nej, je to o nás... Paradoxne už staroveké civilizácie vedeli, že uznanie a rešpekt patrí práve ľuďom so šedinami. Za týmito vonkajšími znakmi staroby sa skrýva nekonečné množstvo skúseností a poznatkov. Za ich láskavým pohľadom a vejárikom vrások okolo očí sa zračí rozvaha, nadhľad, ľahkosť a schopnosť pripisovať veciam ten ozajstný význam. Mnohí pochopili, že všetko čo sa v živote udeje, to dobré aj to zlé, to veselé ale aj to smutné, má v živote svoje miesto a význam. Obdivujem na nich, že s pokorou a častokrát v samote prijímajú všetko čo im život prináša, s trpezlivosťou očakávajú, čo má život pre nich ešte pripravené. Aj napriek tomu, že ich vlasy sú sivé a pokožka vráskavá, stále im v očiach horia nezbedné ohníčky, sú plné života, snov a ich srdce je plné túžob, ktoré chcú, aby sa naplnili. Pre nás mladších by mali byť inšpiráciou a vzorom, a my by sme pre nich mali byť oporou. Uvedomujú si viac než ktokoľvek iný, že ich čas je drahý, a aj preto nám mladším chcú odovzdať všetky svoje zručnosti, poznatky a znalosti. Ctia si tradície, ktoré je dôležité zachovávať pre nasledujúce generácie.
Dovoľte mi naši milí seniori na záver ešte zopár myšlienok. Každý z Vás prežil mnoho a mnoho rokov. Každý z Vás by o svojom živote mohol napísať vlastnú knihu života, ktorá by bola zaiste plná radosti, smútku, šťastia, sĺz, skúseností a životných múdrostí. I keď sa to možno nezdá, Vašim veľkým darom však je, že vyšší vek so sebou prináša ľahkosť, rozvahu, nadhľad a pokoj, ktorý oslobodzuje.
Zo srdca Vám prajem milí seniori, aby bol pre Vás Októbrom každý mesiac v roku, aby sme Vám všetkým vždy podali pomocnú ruku, keď ju budete potrebovať a preukazovali vďaku, lásku, pozornosť a úctu, ktorú si plným právom určite zaslúžite.

S úctou
Ing. Anita Gajarská, starostka obce


celý text

ostatné | 21. 10. 2020 | Autor:
Vykurovacie obdobie

Vykurovacie obdobie - rizikové obdobie

Z hľadiska protipožiarnej bezpečnosti Okresné riaditeľstvo Hasičského a Záchranného zboru v Trnave odporúča prečítať si nasledovné oznámenie ( príloha ).
celý text

ostatné | 7. 10. 2020 | Autor:
Plagát

LITERÁRNA SÚŤAŽ pre študentov stredných a vysokých škôl

Ministerstvo obrany SR a rezortný mesačník OBRANA vyhlásili XVI. ročník súťaže v tvorivom písaní pre študentov. Žiaci stredných a poslucháči vysokých škôl môžu súťažiť v žánroch poviedka a úvaha v slovenskom jazyku na tému AKÚ CENU MÁ MIER?

Súťažné práce v rozsahu od 1 000 do 5 000znakov (s medzerami) treba vo formátoch DOC, DOCX, ODT alebo PDF posielať do 22. novembra 2020 na e-mailovú adresu sutaz@mil.sk.

Z prihlásených prác, ktoré splnia základné kritériá a budú obsahovať požadované náležitosti, odborná porota rezortu obrany vyberie do finále v každej kategórii po päť najlepších.

Práce, ktoré postúpia do finále, budú v dňoch 1. - 6. decembra uverejnené na facebookovom profile Ministerstva obrany SR (www.facebook.com/mosr.sk), kde ich verejnosť bude môcť hodnotiť pridelením hlasu.

Výsledky súťaže organizátori zverejnia 8. decembra 2020. Prvé tri najlepšie hodnotené práce v každej kategórii získajú okrem iných ocenení aj finančné prémie 500, 400 a 300 eur. Ceny víťazom odovzdá minister obrany SR Jaroslav Naď. Víťazné práce tiež uverejní mesačník MO SR Obrana.

V e-mailoch s prácami súťažiaci uvedú základné údaje o autorovi (meno a priezvisko, adresa, škola, vek, kontakt) a vyplnený súhlas so spracovaním osobných údajov (GDPR).

Podrobnosti a formuláre GDPR nájdu na webe súťaže www.mosr.sk/sutaz-2020/. celý text

ostatné | 7. 10. 2020 | Autor:
prvá prechádzajúci
z 30
posledná