Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Úradné hodiny

Stránkové hodiny obecného úradu:
Pondelok:  09.00 - 12.00
   12.30 - 17:00
Utorok:    nestránkový deň
Streda:  07.30 - 12.00  
   12.30 - 17.00
Štvrtok:   07.30 - 12.00 
Piatok:   07.30 - 12.00  
   12.30 - 14.00
 

podatelna@voderady.sk

IOMO

Aktuálne počasie

dnes, sobota 19. 9. 2020
polojasno 23 °C 9 °C
nedeľa 20. 9. zamračené 25/12 °C
pondelok 21. 9. jasná obloha 26/13 °C
utorok 22. 9. jasná obloha 28/15 °C

Súvisiace stránky

tu:

Jazykový preklad stránky

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

Návštevnosť web stránky

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 120
TÝŽDEŇ: 1952
CELKOM: 675004

Obsah

10. máj - Deň matiek - príhovor starostky Obce Voderady

Typ: ostatné
Deň matiekMilé mamy, mamky, maminy, matky, mamuľky, mamušky, či mamičky!

“Život sa začal prebudením a zamilovaním sa do maminej tváre.” hovorí klasik
Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám, či starým mamám na celom svete. Je to deň, kedy si pripomíname ich dôležitosť v našom živote.
Mama – krátke, milé slovo, ktoré má v každom jazyku rovnaký význam. Je to slovo, ktoré je naším prvým vysloveným slovom. Mama je tá, s ktorou sme spätí neviditeľným putom, mama je tá, ktorá nám dala život. Mama je tá, ktorá nás po prvý krát objala, tá, ktorá nás naučila prvé slová, kroky a ktorá nás sprevádza celým naším životom, či už svojou prítomnosťou alebo v našich spomienkach. Mama je tá, ktorá pofúka rany, ktorá zdvihne zo zeme, ktorá vypočuje, pokarhá v pravej chvíli, pritúli, pomôže, povzbudí, poteší, ochráni, či podporí.
Byť mamou je dar, byť mamou je celoživotné poslanie. Byť mamou je neustály strach aj nekonečná čistá láska. Nikto mamy neučí, ako byť správnou mamou, aj preto sa často spoliehajú na srdce, intuíciu či um. Neustále bojujú s pochybnosťami, či svojim deťom dávajú, všetko čo potrebujú, či svojim deťom rozumejú, majú obavy, či sa stanú z ich detí šťastní a spokojní ľudia. Nikdy a nikto im na tieto otázky nedá uspokojivú odpoveď. Odpoveďou je pozornosť, vďaka, záujem a láska detí, ktoré snáď raz budú deťmi všetkým mamám vrátené.
Mama je len jedna, je najdôležitejším človekom. Mama je múzou poetov, spisovateľov, spevákov, maliarov, sochárov. Mama je láska sama, trpezlivá, chápavá, obetavá, starostlivá, láskavá, milujúca....
Ak v kolobehu života často zabúdame na mamu, Deň matiek je príležitosťou poďakovať za všetku lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť. Za každú prebdenú noc, za každú prečítanú rozprávku, za každý bozk na dobrú noc a ráno, za pomoc a ochranné ruky, keď kráčajú deti životom, za pochopenie a odpustenie, ak zo správnej cesty vybočia, za radosť v dobrých, a podporu v zlých časoch.
Zo srdca želám všetkým mamám a starým mamám radosť z detí a zo svojich vnúčat. Zo srdca želám, aby mamám bola prejavená vďaka, úcta nielen v tento deň, ale počas celého roka. Venujme preto všetkým mamám pohladenie, objatie, vďaku, kým ich máme pri sebe, a ak už to nie je možné, venujme svojim mamám myšlienku, spomienku, či modlitbu. Som presvedčená, že si to každá mama zaslúži.
Krásny Deň Matiek Vám želám!

Anita Gajarská starostka obce


Vytvorené: 5. 5. 2020
Posledná aktualizácia: 5. 5. 2020 15:46
Autor: