Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Úradné hodiny

Obecný úrad vo Voderadoch je v súčasnosti  pre verejnosť zatvorený. V prípade neodkladných úradných záležitostí kontaktujte pracovníkov OÚ telefonicky prípadne e-mailom.

 

 

podatelna@voderady.sk

tel.: 033/5910040

            

 

IOMO

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 18. 1. 2021
sneženie -3 °C -9 °C
utorok 19. 1. rain and snow 1/-3 °C
streda 20. 1. slabý dážď 2/-2 °C
štvrtok 21. 1. oblačno 5/1 °C

Súvisiace stránky

tu:

Jazykový preklad stránky

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

Obsah

DHZ Voderady upozorňuje na čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov pri zbere obilia a pozberových prácach počas teplých a suchých letných mesiacov

Typ: ostatné
DHZ VoderadyVážení občania !
Dobrovoľný hasičský zbor Voderady Vás chce upozorniť na čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov pri zbere obilia a pozberových prácach počas teplých a suchých letných mesiacov.
Zásady protipožiarnej bezpečnosti spojenej so zberom obilnín a ich pozberovou úpravou upravuje § 8 Vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii a Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 258/2007 Z. z. o požiadavkách na protipožiarnu bezpečnosť pri skladovaní, ukladaní a pri manipulácii s tuhými horľavými látkami.
Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru je obdobie, ktoré vyhlási Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru pre celé územie alebo časť územia okresu na webovej stránke www.hasicisr.sk.
Poľnohospodárom nastalo obdobie zberu úrody. V období žatvy je predpokladané zvýšené riziko vzniku požiarov najmä z neopatrnosti pri fajčení, pri manipulácii s otvoreným ohňom, pri hre detí so zápalkami v blízkosti strniska a stohov slamy. Z toho dôvodu sa počas zberových a pozberových prác zakazuje fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce premety a manipulovať s otvoreným ohňom v blízkosti strniska, stohov slamy a všade tam, kde je predpokladané zvýšené nebezpečenstvo vzniku a rozšírenia požiaru. Dôležité je zvýšiť pozornosť pri hre detí a nedovoliť im sa hrať v blízkosti strniska, stohov slamy a sena.
V prípade zistenia požiaru, ktorý nemôžete zahasiť sami, okamžite ohláste požiar na Ohlasovni požiarov alebo na operačnom stredisku Hasičského a záchranného zboru na tiesňovej linke 150 alebo 112.

Zdroj: DHZ Voderady
Júl 2020


Vytvorené: 13. 7. 2020
Posledná aktualizácia: 13. 7. 2020 15:08
Autor: