Menu
Obec Voderady
Voderady Oficiálna stránka obce

Voderady

Vitajte na stránkach obce, veríme že na nej nájdete užitočné informácie!

S čím Vám môžeme pomôcť

rozšírené vyhľadávanie

Novoročný príhovor starostky obce Voderady

Novoročný príhovor starostky obce Voderady 3

Vážené spoluobčianky, vážení spoluobčania, dovoľte mi, aby som sa vám na začiatku nového roka prihovorila.

Pred niekoľkými hodinami sme sa rozlúčili so starým rokom 2022 a vstúpili sme do roku nového, roku 2023. Určite mnohí z nás  hodnotili a bilancovali končiaci sa rok a vyslovovali priania a predstavy ako by mal rok 2023 vyzerať. Uplynulý rok bol opäť rokom v mnohých ohľadoch zložitý a priniesol do našich životov nové nepoznané situácie, pocity, skúsenosti. Určite však priniesol do našich životov aj radosť, šťastie a spokojnosť. Pre našu obec bol rok 2022 úspešný a vyvážený. Podarilo sa uskutočniť viacero aktivít a dokončiť prípravu viacerých projektov, ktoré už čakajú na svoju realizáciu a pripravujeme ďalšie nové. Toto snaženie je výsledkom práce mnohých, ktorým by som sa chcela poďakovať – a to poslancom Obecného zastupiteľstva, pracovníkom Obecného úradu, dobrovoľníkom, ako aj organizáciám pôsobiacim v obci DHZ Voderady, FK Voderady, Jednota Dôchodcov Slovenska Voderady, či Poľovnícke združenie Gidra, ktorí i napriek často zložitým okolnostiam vo svojich činnostiach pokračujú a nestrácajú entuziazmus, ktorý je k ich dobrovoľníckej činnosti nevyhnutný. Verím, že spoločne prekonáme všetky výzvy a budeme naďalej realizovať zaujímavé projekty, či aktivity. Poďakovanie chcem venovať aj našim vzdelávacím inštitúciám – vedeniu ZŠ s MŠ, či ZUŠ, všetkým pedagogickým i nepedagogickým pracovníkom.

Milí Voderadčania!

Dnešným dňom sme vstúpili do nového roka 2023. No nielen to, dnes je významný deň aj z pohľadu našej krajiny, dnes oslavujeme 30. výročie vzniku Slovenskej republiky. Nepochybne si želáme, aby sa našej krajine darilo, aby prosperovala, aby bola pre nás všetkých bezpečným domovom, a aby na jej čele stáli ľudia – osobnosti, ktorí to s našou krajinou a najmä s jej občanmi myslia úprimne.

Aj rok 2023 , koniec koncov ako aj iné roky, prinesie nové výzvy, či už také, ktoré nás donútia hľadať netradičné riešenia, ktoré možno zmenia náš vzorec správania sa a myslenia, ale ktoré nás isto posunú opäť vpred. Ako už vravievali naši predkovia, žiť sa musí i napriek okolnostiam. Preto verím, že sa nám vždy podarí nájsť riešenie na problémy.

Pre samosprávy bude určite najväčšou výzvou v roku 2023 zabezpečiť všetky kompetencie v požadovanom rozsahu v zmysle právnych predpisov, či poskytovať služby občanom v takej miere ako boli doposiaľ realizované. V nadchádzajúcom období bude nevyhnutné ešte vo väčšej miere prehodnocovať a posudzovať každý výdavok, či stanoviť prioritizáciu jednotlivých aktivít. Aby sme však vyvážili ručičku váh, ako to v živote chodí, na jednej strane to budú výzvy, problémy, ale na druhej strane radosť a oslava života a na to bude rok 2023 pre našu krásnu obec ako stvorený. Celý rok 2023 bude pre našu krásnu obec obzvlášť výnimočný, pretože sa bude niesť v znamení osláv jubilea 780-teho výročia od prvej písomnej zmienky o našej obci. Už teraz sa môžete tešiť na mnohé aktivity, ktoré budú viazané na toto vzácne výročie. Toto jubileum, je jubileom nás všetkých Voderadčanov, preto verím, že nás prípravy osláv našej obce spoja a spoločne jej pripravíme dôstojnú oslavu. Už teraz sa tešíme na spoluprácu s Vami a uvítame Váš záujem podieľať sa na tomto projekte.

Na záver mi dovoľte milí Voderadčania, popriať vám všetkým v mene mojom i v mene pracovníkov Obecného úradu, ako aj poslancov OZ  v roku 2023

pevné zdravie, lebo je vzácne,

veľa lásky, lebo len ona dokáže spájať,

správnych priateľov, lebo dokážu pomôcť,

pokoj v duši, lebo len s ním dokážeme hľadieť na veci s triezvou hlavou,

obyčajné ľudské šťastie, lebo dáva nášmu životu zmysel a radosť,

veľa dôvodov na úsmev, lebo len s ním sa všetky prekážky ľahšie zdolávajú.

   Prajem nám všetkým, aby sa nám v našej obci dobre a spokojne žilo, spoločne darilo ďalej rozvíjať našu krásnu obec, náš domov. Aby sme sa k sebe správali slušne, s úctou a rešpektom. Nemerajme šťastie tým, čo nám chýba, ale tým čo máme!

Prajem Vám, aby bol rok 2023 pre Vás naozaj DOBRÝM a VYDARENÝM rokom.

Zo srdca

Vaša starostka

 

 

Dátum vloženia: 1. 1. 2023 20:00
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 1. 2023 8:30

Pre občanov

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť web stránky

Návštevnosť:

ONLINE:4
DNES:207
TÝŽDEŇ:891
CELKOM:1122343

Užitočné Informácie, ktoré Vás môžu zaujímať.