Menu
Obec Voderady
Voderady Oficiálna stránka obce

Voderady

Vitajte na stránkach obce, veríme že na nej nájdete užitočné informácie!

S čím Vám môžeme pomôcť

rozšírené vyhľadávanie

Noc duchov a strašidiel

Noc duchov a strašidiel

Občianske združenie Ars Boni v spolupráci s Obecným úradom tohto roku usporiadalo Noc duchov a strašidiel. Podujatia sa zúčastnilo 12 detí a 2 dospeláci. Po príchode detí do knižnice a vybalení vecí sme sa oboznámili s programom večera. Spoločne sme si prečítali zaujímavosti o sviatku Halloween. Deti sa dozvedeli, ako a kde vznikol tento sviatok.

Ďalej nasledovalo riešenie vedomostných kvízov. Po ich vyriešení sme vymýšľali spoločný strašidelný príbeh. To deti trochu unavilo, tak sme sa poobliekali a vybrali sme sa na detské ihrisko. Tam sme sa spoločne zahrali rôzne súťaže a hry. Po návrate z vonku nás čakalo v knižnici prekvapenie v podobe strašidla – vreskota. Ten priniesol deťom sladké prekvapenie – pavúčí koláčik. Tak sme si urobili prestávku, navečerali sme sa a pochutili sme si na koláčiku a tiež na useknutých prstoch, ktoré deťom veľmi chutili. Po načerpaní energie sme sa zahrali slovnú hru. Deti museli opakovať vetu, ku ktorej postupne pridávali jedno slovo. Kto sa pomýlil, vypadol z hry. Medzitým nás navštívil pán starosta. Po krátkom oddychu sme sa vybrali na nočnú vychádzku, počas ktorej sme spoločne hľadali ukrytý poklad. Deti hľadali indície, ktoré boli skryté na rôznych miestach. Pri jednej indícii našli kľúč a museli ďalej hľadať dvere, ktoré by sa ním dali otvoriť. Deti mali viac tipov, skúšali kľúčom otvoriť zadné dvere od kaštieľa, tiež dvere od starej školy aj starej pošty.

Nakoniec sa rozhodli, že vyskúšajú kľúčom otvoriť hrobku Zichyovcov, ktorá sa nachádza pod kostolom. No ani to sa nepodarilo. Deti znova čítali indíciu, aby sa utvrdili v tom, že kľúč patrí k dverám do hrobky. Nakoniec sa rozhodli, že ešte raz prezrú okolie kostola a to sa oplatilo, lebo našli v obálke ďalší kľúč. Ten bol už pravý a deti tak odomkli hrobku a vo vnútri našli ďalšiu indíciu aj s pokladom. Natešené sa vrátili do knižnice a spoločne si rozdelili poklad. Trochu si odpočinuli a čakala ich ďalšia náročná úloha. V sále KD bol už pripravený čarodej, ktorý za pomoci dvoch asistentov dával deťom hádanky. Aby boli múdrejšie, museli sa najprv napiť z čarovného nápoja. Po uhádnutí hádanky dostali za odmenu vylúpnuté oko. Po vyčerpaní a vyriešení všetkých úloh sa deťom ešte nechcelo spať, tak sme sa zahrali rôzne spoločenské hry, podaktorí si čítali strašidelné príbehy. S blížiacim sa svitaním sme nakoniec išli všetci spať. Niektorým sa ráno vstávalo ťažšie, ale aj tak sme to zvládli. Deti si pobalili svoje veci a pobrali sa domov. Dúfame, že sa im noc v knižnici páčila a že si ju o rok zasa zopakujeme.

Dátum vloženia: 30. 11. 2012 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 6. 2016 10:48
Autor: Správca Webu - Obec

Obec

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť web stránky

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:171
TÝŽDEŇ:3880
CELKOM:1268747

Užitočné Informácie, ktoré Vás môžu zaujímať.