Menu
Obec Voderady
Voderady Oficiálna stránka obce

Voderady

Vitajte na stránkach obce, veríme že na nej nájdete užitočné informácie!

S čím Vám môžeme pomôcť

rozšírené vyhľadávanie

Príhovor starostky obce ku DŇU MATIEK

Príhovor starostky obce ku DŇU MATIEK 2

Krásny sviatočný deň Vám všetkým želám...

A osobitne Vám milé mamičky, mamky, staré mamy!

Máj je mesiacom lásky. Je to mesiac, ktorý je symbolicky spätý  nielen s prírodou, ktorá sa prebúdza k životu po zimnom spánku, ale aj mesiacom, v ktorom vyjadrujeme lásku a vďaku našim mamám, či starým mamám.

Práve dnešná nedeľa patrí Vám milé mamy. Mamy sú nenahraditeľnou a neoddeliteľnou súčasťou našich životov, sú navždy hlboko vryté v našich srdciach, a či si to uvedomujeme alebo nie s mamami sme natrvalo spojení neviditeľným silným putom.

 Slovo matka, mama, mamička, je častým slovom, ktoré vyslovujeme, a v spojitosti s ním sa nám vynára jej úsmev, pohladenie, láska, nežnosť, pohodlie, istota a bezpečie.   

Mama je jednoduché, no najľubozvučnejšie slovo, ktoré sa na našich perách objavilo ako jedno z prvých vyslovených slov. Mama je múzou mnohých umelcov. Mama je  nespočetne krát ospievaná v poézií, v textoch piesní, zobrazená na portrétoch, či stelesnená vo forme iných umeleckých diel. No najčastejšie si pri vyslovení tohto slova spomenieme práve na svoju mamu, ktorá nás priviedla na tento svet, sprevádzala nás našim životom, bola prítomná pri všetkých dôležitých momentoch nášho života. Každý môže mať spomienku na svoju mamu uchovanú po svojom, ale spoločným menovateľom spomienky na každú mamu je bezhraničná trpezlivosť, chápavosť, láskavosť, starostlivosť a obetavosť. Mama sleduje život svojich detí, nikdy ich neopúšťa, teší sa z ich úspechov a trápia ju ich starosti, hoci už aj dávno nie sú deťmi...Bola a je to vždy mama, ktorá je tu pre nás, vždy pripravená pomôcť, pochopiť, pritúliť, podporiť, pohladiť...

Byť mamou pre svoje deti znamená obrovské dobrodružstvo pozostávajúce z nekonečnej  a bezpodmienečnej lásky, neopísateľného strachu, pochybností, ale aj radosti, či šťastia. Je to zmes jedinečných pocitov, zážitkov, skúseností a vzájomného obohacovania sa. Tak ako mama je vzorom a inšpiráciou pre svoje deti, to môže platiť aj opačne. Za toto všetko, a ešte aj viac patrí všetkým mamám obrovská vďaka.

Milé mamy, staré mamy!

Zo srdca želám každej mame, aby od svojich detí pocítili vďaku, úctu nielen v tento deň, ale počas celého života. Venujme našim mamám aspoň chvíľku v tomto uponáhľanom svete, je pre nich vzácna, a verte mi, že aj pre vás, venujme im objatie, pohladenie, pozornosť, či milé slovo, kým ich máme pri sebe. A ak už to nie je možné, venujme svojim mamám milú spomienku, či modlitbu. Každá mama si to zaslúži!

Krásny Deň Matiek Vám zo srdca želám!

                                                                                             Anita Gajarská, starostka obce    

 

Dátum vloženia: 14. 5. 2023 19:46
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 5. 2023 19:57

Pre občanov

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť web stránky

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:33
TÝŽDEŇ:1092
CELKOM:1153057

Užitočné Informácie, ktoré Vás môžu zaujímať.