Menu
Obec Voderady
Voderady Oficiálna stránka obce

Voderady

Vitajte na stránkach obce, veríme že na nej nájdete užitočné informácie!

S čím Vám môžeme pomôcť

rozšírené vyhľadávanie

Voderady oslavujú 780. výročie 1.písomnej zmienky o obci

Voderady oslavujú 780. výročie 1.písomnej zmienky o obci 1

Pozvanie na oslavy obce, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. - 25. júna 2023.

Vážení občania, milí Voderadčania, priatelia našej obce!

Rok 2023 je pre našu obec výnimočný – jubilejný. Od začiatku roka pri každej príležitosti šírime zvesť, že v tomto roku uplynie 780 rokov od prvej písomnej zmienky o obci Voderady. Pred 780-timi rokmi „ktosi“ po prvý krát spomenul existenciu našej obce a zaznamenal, že územie bolo osídlené prvými obyvateľmi – našimi predkami.  Od tohto momentu až doposiaľ sa každý deň písala história našej obce, ktorá je bohatá a zaujímavá. Za tento čas prešla naša obec mnohými zmenami, či fázami vývoja, ktoré ju sformovali do dnešnej podoby. 780 rokov znamená takmer 285 000 dní reálneho života.  Počas týchto dní a každej etapy svojej existencie bola naša obec domovom našich predkov, ktorí svojim úsilím vytvorili z tohto „miesta na Zemi“ domov pre ďalšie generácie. Ich spoločným cieľom bolo, a pre nás súčasníkov má byť, našu obec neustále zveľaďovať, rozvíjať a zachovávať  jej tradičné hodnoty. Naša obec sa zaraďuje medzi moderné obce s bohatou históriou, veľkým potenciálom čo zvyšuje jej atraktivitu. To, akým dojmom a aká atmosféra vládne v obci, akým smerom sa vyvíja, čo svojim občanom poskytuje je výsledkom úsilia, práce a snaženia nielen vedenia obce, ale najmä jej vlastných občanov. Platí staré známe : „ Za všetkým hľadaj človeka.“ Máme radosť , že sa našej obci po celé stáročia darí a to je jeden z mnohých  dôvodov na oslavu . 

Že je príprava osláv výročia obce v plnom prúde vás postupne informujeme už nejaký čas prostredníctvom našich komunikačných prostriedkov. Preto mi dovoľte ešte takýmto osobnejším spôsobom v mene mojom, poslancov OZ, ako aj pracovníkov OcÚ a dobrovoľníkov pozvať vás všetkých -  starších, mladších, ženy, mužov, dievčatá a chlapcov, rodákov aj tých, ktorí v našej obci našli svoj domov, priateľov, rodiny, podporovateľov a sympatizantov na  oslavu výročia našej obce, ktorá bude prebiehať počas troch dní od 23. júna do 25. júna 2023.

Oslavy sa budú počas piatku a soboty konať v areáli Základnej školy, kde vytvoríme dostatočný priestor „pod jednou strechou“ pre všetky plánované aktivity -  oslavy 60-teho výročia Základnej školy v obci, oceňovanie osobností obce, bohatý kultúrny program, zaujímavé sprievodné podujatia, stánky s chutným občerstvením aj stánky, v ktorých môžu prezentovať svoje ručné práce lokálni výrobcovia, resp. umelci. V nedeľu ste všetci srdečne vítaní na slávnostnej svätej omši vo farskom kostole Sv. Ondreja, a v poobedňajších hodinách budú realizované v obci ďalšie aktivity, ktorými ukončíme troj-dnie osláv.

Všetky potrebné a detailné informácie o jednotlivých aktivitách nájdete na stránkach  mimoriadneho vydania „Voderadčana“, aby ste si vedeli vybrať z pestrej ponuky, ale najmä, aby ste nič dôležité nepremeškali. Ponuka je naozaj široká, som presvedčená, že je si z čoho vyberať, každý si príde na svoje...

Príprava podujatia takéhoto charakteru si vyžaduje veľké úsilie, čas, energiu a preto by som sa rada na tomto mieste poďakovala poslancom OZ, pracovníkom OcÚ, najmä pani Bc. Márii Šiškovej, Ing. Daniele Blejštilovej, všetkým dobrovoľníkom, či brigádnikom. Prípravám sme venovali naozaj kus svojho umu a srdca, preto verím, že sa oslavy vydaria k spokojnosti nás všetkých. Verím, že nás počasie nesklame, a my si budeme môcť oslavy naplno a bez obmedzení užiť. 

Milí Voderadčania!

Prijmite naše srdečné pozvanie! Tešíme sa na stretnutie s vami, spoločne oslávme „narodeniny“ našej krásnej obce a prežime výnimočný víkend.

Ing. Anita Gajarská

starostka

 https://www.facebook.com/obecvoderady

Plagát

Dátum vloženia: 16. 6. 2023 13:19
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 6. 2023 13:23

Pre občanov

Informácie od nás

Smart info

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom SMS a e-mailov

Chcem sa zaregistrovať

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť web stránky

Návštevnosť:

ONLINE:4
DNES:206
TÝŽDEŇ:790
CELKOM:1125355

Užitočné Informácie, ktoré Vás môžu zaujímať.